Система відеоспостереження: все під контролем

Важливу роль у забезпеченні безпеки об’єктів відіграють системи відеоспостереження

Їх основне завдання – забезпечити контроль над прилеглою територією і приміщеннями об’єкта, своєчасно виявити несанкціоноване вторгнення ззовні, а також здійснити фіксацію подій.

Отримання достовірних відомостей про те, що відбувається на об’єкті та ступінь захисту інформації залежать, зокрема, від якості обладнання.

Наші фахівці можуть створити систему спостереження будь-якої складності із застосуванням інноваційних технологій, наприклад, відеоспостереження на базі NAS-серверів Synology.

Що таке NAS або NAS сервер.
14aaa

Даний варіант побудови відеоспостереження отримав хороші відгуки. Особливістю такої системи є універсальність, простота побудови та застосування в поєднанні з високою надійністю даних системи. Система з підтримкою повноцінного RAID-масиву (який має на увазі об’єднання всіх дисків в єдине дисковий простір, яким керує безпосередньо контролером), функцією комфортної заміни всіх дисків, в разі виходу з ладу. Використання NAS сервера допускає масштабування, що сприяє нарощуванню як дискового простору, так і самого обсягу інформації, що зберігається в міру необхідності.

Як визначити необхідний обсяг дискового простору? Як відзначають фахівці годину відео з розширенням 640х480 формату «M – JPEG» займе приблизно 1,8 Гбайт, а ось добу – цілих 43 Гбайт. Але варто зауважити, що одна година відео з тим же дозволом 640 × 480, в форматі «MPEG – 4» займе вже набагато менш місця на дисковому просторі – всього 700 Мб, добу – 16,8 Гбайт. Також варто відзначити, що для відображення якісного відео досить 15 кадрів / сек, що практично не відрізняється від 25 кадрів / сек в режимі «реального часу».

Що таке NAS, а також що таке NAS сервер?
NAS (Network Attached Storage) – сховище, яке підключається до мережі. Це пристрій, який використовується для зберігання даних, доступ до нього здійснюється за допомогою локальної мережі Ethernet.
Чому ж цей пристрій використовують? Перерахуємо деякі причини, які викликають у нас необхідність придбання даного пристрою:

 • зберігання різних даних, таких як: фото, відео, музика, в дуже великих обсягах, що не залежать від ПК;
 • дуже швидкий доступ до всіх наявних файлів;
 • можливість використовувати дані з NAS сервера відразу ж декількома пристроями (будь-то персональний комп’ютер (ПК), ТВ тощо) одночасно;
 • доступ до файлів без використання ПК (наприклад, при підключенні до ТВ).

Як носій інформації в мережевих сховищах типу NAS зазвичай використовують жорсткі диски (2,5 або 3,5 – дюймові), які на даному етапі забезпечують найбільшу швидкість обміну даними. У комплекті може використовуватися як один, так і кілька жорстких дисків. Кількість жорстких дисків на пряму залежить від потужності самої апаратної мережевої платформи й можливості програмно-апаратних засобів.
Крім основного призначення NAS сервера, яким є зберігання інформації, пристрій також має низку додаткових опцій і сервіс – додатків, це:

 • функція резервного копіювання (Резервування даних проводиться за допомогою комп’ютера або ж за допомогою самого сервера);
 • функція: принт-сервер, яка має на увазі безпосереднє використання принтера, який може використовуватися для загального доступу усіма ПК);
 • функція запису відео з IP-камер в мережі;
 • iTunes – Server – це функція зчитування музичних файлів, завантажених на сервер, з використанням iTunes на будь-якому іншому комп’ютері в мережі);
 • PhotoStation – функція зчитування фото файлів);
 • функція вбудованого менеджера закачувань дозволяє скачування файлів як з серверів, так і з Torrents, eМule тощо;
 • функція підключення додаткових носіїв інформації по usb: flash, карти пам’яті, зовнішні HDD;
 • інші функції, які залежать від марки й моделі NAS сервера.
AXIS

На сьогоднішній день лідером представлених пристроїв є міжнародна компанія Synology, яка надає нам самостійно вибирати в своїх моделях до п’яти жорстких дисків, а також має широкий спектр додаткових функцій і сервіс додатків.

Наші фахівці ТОВ «Системи Електрозахісту» допоможуть Вам створити надійну і продуктивну систему спостереження будь-якої складності, із застосуванням різноманітних інноваційних технологій, таких як – відеоспостереження на базі NAS – серверів виробництва компанії Synology.

Вверх!Вверх!