У столітті IT технологій і світового павутиння практично жоден об’єкт не обходиться без комп’ютерів, телефонів, відеоспостереження, охоронно-пожежної сигналізації тощо. На певному етапі виникає потреба в інтеграції цих розрізнених систем за допомогою структурованої кабельної мережі.

При проектуванні СКС враховуються:

  • індивідуальні побажання замовника;
  • особливості розташування робочих місць співробітників;
  • гнучкість конфігурації;
  • можливість розширення системи в подальшому.

Головними принципами СКС, якими керуються при проектуванні та монтажі фахівці ТОВ «Системи Електрозахисту», є практичність й доступність, що дозволяє в подальшому легко змінювати конфігурацію системи і доповнювати її.

Структуровані кабельні системи (СКС).

netsks

У наш час будь-яка будівля, будь-то офіс, житловий будинок або ж виробничий комплекс, насичені численними кабельними розведеннями, різноманітними інформаційними мережами, серед яких ми хотіли б виділити основні, це:

  • телефонна лінія,
  • локальна комп’ютерна мережа,
  • мережу офісного телебачення,
  • системи пожежної та охоронної сигналізації,
  • системи контролю за кліматом всередині будівлі.

Практично всі основні компоненти інформаційно-обчислювальних комплексів підприємств / організацій будуються на кабельних системах, які є «базисом» для їх функціонування. Тому тут потрібна грамотна організація і проектування всієї кабельної системи обраної будівлі. Для створення інтелектуальних систем ця задача є однією з головних, вона визначає надійність і якісне функціонування всіх служб, що необхідно для правильної організації роботи компанії.

Варто відзначити, що сама кабельна система повинна бути такою ж капітальної як і сама будівля. Саме кабельні системи відповідають за передачу даних по мережах. А в зв’язку зі змінами в нових технологіях, різноманітних комунікаційних стандартів, моделей обладнання або оновлень версій прикладного ПЗ, постійно доводиться модернізувати, а в окремих випадках, повністю замінювати всю слабкострумову проводку офісу / підприємства.

Практичне розв’язання перерахованих вище проблем було нами знайдено в розробці СКС – структурованих кабельних системах.

СКС – основні поняття

SKS (2)

Структурована кабельна система (СКС) – це система, яка являє собою ієрархічну кабельну систему об’єкту або групи об’єктів, яка в свою чергу розділена на структуровані підсистеми. СКС складається з набору мідних, а також оптичних кабелів, крос – панелей, різноманітних з’єднувальних шнурів, роз’ємів (кабельних), модульних гнізд, інформаційних розеток, а також різного допоміжного обладнання. Всі вище перераховані елементи надалі інтегруються в єдину цілу інтегровану систему та експлуатуються відповідно до певних правил і рекомендацій.

З придбаного нами багаторічного досвіду, ми готові виділити основні концепції, які присутні в структурованих кабельних системах:

1. Універсальність

Має можливість передачі даних в ЛВС, передачі різної відеоінформації, сигналів від датчиків пожежної безпеки / охоронних систем, організації локальної телефонної мережі, використовуючи при цьому єдину кабельну систему.

2. Гнучкість

СКС дозволяє дуже швидко і легко змінювати конфігурацію кабельної системи, а також управління переміщенням всередині будівлі або між будівлями.

3. Стійкість

Ретельно спланована СКС стійка до впливу позаштатних ситуацій, гарантує високу надійність, а також захист даних протягом багатьох років. Термін служби таких систем складає більше 25 років.

Таким чином, робимо висновок: структурована кабельна система є універсальним, гнучким, а тому вірним рішенням завдання, яке має на увазі створення комунікаційної інфраструктури будівлі.

Існують два варіанти архітектури проводки:

  • традиційна архітектура ієрархічної зірки;
  • архітектура одноточкового управління.

Перерахуємо переваги СКС над звичайними (стандартними) кабельними мережами:

  • в СКС для передачі даних, голосу, а також відеосигналу використовують єдину кабельну систему;
  • в СКС використовуються універсальні розетки на робочих місцях, які дозволяють підключати до них різноманітні за призначенням обладнання;
  • СКС на відміну від аналогів виправдовують капіталовкладення, за рахунок тривалого терміну використання та експлуатації;
  • характеризуються модульністю, а також можливостями безпосереднього внесення змін / нарощування без заміни мережі;
  • допускається одночасне використання різних (кількох) мережевих протоколів;
  • практично не залежать від змін технологій;
  • використовують стандартні компоненти / матеріали;
  • допускають управління, адміністрування мінімальною кількістю обслуговуючого персоналу.

Кожна архітектура має свої особливості та переваги, які слід враховувати при виборі кабельної системи. Фахівці нашої компанії ТОВ «Системи Електрозахисту» допоможуть вам підібрати оптимальну архітектуру проводки, враховуючи ваші вподобання та побажання.

Sks

Вверх!Вверх!
Verified by MonsterInsights