Стандарт захисту IP
IP (International Protection)

Перша цифра IP(Xx) Вид захисту Схема методу випробувань
0 Захисту немає
1 Захист від твердих тіл розміром >=50 мм Кулька діаметром 50 мм і стандартний
2 Захист від твердих тіл розміром >=12,5 мм Кулька діаметром 12,5 мм і стандартний
3 Захист від твердих тіл розміром >=2,5 мм Стандартний випробувальний щуп (або дріт діаметром 1,0 мм)
4 Захист від твердих тіл розміром >=1,0 мм Стандартний випробувальний щуп (або дріт діаметром 1,0 мм)
5 Частковий захист від пилу Камера пилу (циркуляція тальку)
6 Повний захист від пилу Камера пилу (циркуляція тальку)
Друга цифра IP(xX) Вид захисту Схема методу випробувань
0 Захисту немає
1 Захист від крапель конденсату, що падають вертикально Зрошувальна система в камері штучного дощу
2 Захист від крапель, що падають під кутом до 15° Зрошувальна система в камері штучного дощу
3 Захист від крапель, що падають під кутом до 60° Дощова установка з повертаючим вихідним патрубком
4 Захист від бризок, що падають під будь-яким кутом Дощова установка з повертаючим вихідним патрубком
5 Захист від струменів, що падають під будь-яким кутом Гідронасос зі шлангом і насадкою діаметром 6,3 мм, витрата води 12,5 л/хв
6 Захист від динамічного впливу потоків води (морська хвиля) Гідронасос зі шлангом і насадкою діаметром 12,5 мм, витрата води 100 л/хв
7 Захист від попадання води при зануренні на певну глибину і час Занурення в ванну з шаром води 1 м
8 Захист від води при необмеженому часі занурення на певну глибину Випробування за методикою, погодженою із замовником або кінцевим споживачем

Індекс захисту “IP”.

Як всім відомо, що при виборі обладнання, а також при визначенні місця куди нам доведеться його встановити, ми повинні гарантувати відповідність ступеня захисту (індексу ІР) пристроїв умов, безпосередньо умовами в яких представлене обладнання буде в майбутньому експлуатуватися. Кожен електричний прилад повинен одночасно відповідати двом вимогам захисту:

  • перше – це забезпечення електробезпеки персоналу, який безпосередньо буде обслуговувати дане обладнання
  • а також захищати всі електронні компоненти, що розташовуються в пристрої, від впливу зовнішнього середовища.

Всі виробники приладів, пристроїв та іншого обладнання, яке призначене для монтажу в житлових, а також виробничих будівлях, зазвичай, наносять ступінь захисту корпусів приладу, який відповідає міжнародному нормативу International Protection або просто його називають – IP.

IngressProtectionRating — спеціальна система класифікації ступенів захисту оболонки електроприладів від проникнення твердих предметів, а також води, відповідно до міжнародних стандартів IEC60529 (DIN40050, ДЕСТ 14254-96).

У цьому нормативі знаходиться інформація про захист персоналу, який обслуговує обладнання будь це в приватному будинку, або на виробництві, від ураження електричним струмом (Струм (мінімальний), який відчуває людський організм приблизно становить 5 мА, а ось вже починаючи з 10 мА це вже ток невідступний. Викликати параліч дихання може ток силою 30мА. Необоротні процеси, такі як уповільнення серцебиття, в нашому організмі починаються після протікання струму силою 50 мА. Найбільш небезпечним є струм понад 100мА, який може привести до років летального результату) при безпосередній роботі з приладом. Також тут йдеться про ступінь захисту електронних компонентів (розташованих усередині приладу) від проникнення всередину пилу, а також вологи.

Під ступенем захисту розуміють той чи інший спосіб захисту, який перевіряється стандартними методами випробувань, а також він забезпечується оболонкою, яка практично виключає можливість доступу до різних небезпечних частин електрообладнання (небезпечним струмоведучим і механічним частинам), виключає потрапляння зовнішніх твердих предметів / води у внутрішню частину приладу.

Даний норматив IP є загальновизнаним у всьому світі. Він використовується набагато частіше, ніж національні стандарти. Тому, коли ви вибираєте різноманітне обладнання (будь-то електродвигуни, пральні машини або ж прості світильники), необхідно звертати особливу увагу не тільки на зовнішній вигляд приладів, але і на ступінь його захисту по IP, щоб представлена ступінь ставилася саме до тих умов експлуатації, які ви припускаєте.
Стандарт захисту IP зараз популярний і в Україні. Практично в усіх документах, а також і на корпусах приладів багатьох фірм нашої країни вказують ступінь захисту. Вказують його за допомогою спеціальних букв IP і супутніх їм двох цифр.

Позначення має наступній вигляд:
– IPXX, де на першій позиції X знаходяться цифри, або якийсь символ X (якщо ступінь не визначена). Також за двома цифрами може розташовуваться одна-дві букви. Ці букви надають споживачеві додаткову допоміжну інформацію. До слова, якщо взяти саму звичайну побутову електричну розетку, то її ступінь захисту може бути IP22 – це значить, що вона:

  • захищена від проникнення пальців,
  • а також не може бути пошкоджена вертикально / або майже вертикально краплями води.

Мах захист який може бути представлений ​​відповідно до цієї класифікації — IP69:

  • прилад, що витримує тривале занурення в воду під тиском,
  • пилонепроникний.

Розшифровку перших двох цифр ви можете побачити нижче в таблиці.

Присутність додаткової літери – говорить нам про ступінь захисту людини/обслуговуючого персоналу від доступу до особливо небезпечних / небезпечних частин. Її вказують у тому випадку, коли:

  • ступінь захисту від доступу до небезпечних частин перевищує ступінь захисту, яка зазначена першою цифрою IP коду;
  • якщо з якихось причин позначено тільки захист від води (її впливу), а перша цифра в коді замінена символом «Х».

Додаткова буква «A» говорить нам про те, що зовнішній корпус забезпечує захист від доступу до особливо небезпечних / небезпечних частин тильною стороною руки,
« B » — безпосередньо пальцем,
« C » — будь-яким інструментом,
« D » — любим видом дроту.

З огляду на все сказане, дамо Вам рекомендації. При виборі різного устаткування радимо добряче придивитися до товару який ви купуєте. Він повинен не тільки добре виглядати, підходити Вам за ціною, але й повністю відповідати кліматичним та технологічним параметрам, щоб забезпечити правильну, а й головною безтурботне як для обладнання так і для Вас роботу приладу.
Придбати обладнання з різноманітними ступенями захисту можна просто зателефонувавши за номерами:

  • (044) 332-65-79
  • 0 800-753-223 (безкоштовно з усіх номерів в Україні)
Вверх!Вверх!
Verified by MonsterInsights